Káva na cesty

kava na cesty

Každý kávičkár určite ocení možnosť prípravy chutnej kávičky na cestách. Dnes už je možné pripraviť aj na cestách ozaj kvalitnú kávu, porovnateľnú ako z profesionálneho stroja z kaviarne.

Čo budeme potrebovať pre prípravu kávy na cesty?

Cestovný kávovar

Širokú ponuku kvalitných cestovných kávovarov nájdete na stránke káva na cesty.

Medzi najpredávanejšie cestovné kávovary patria kávovary od výrobcov Wacaco, Cafflano, Handpresso alebo Staresso.

Ak hľadáte kávovar skutočne miniatúrnych rozmerov, odporúčame kávovar Wacaco Nanopresso. Váži iba 336 g, dokáže vytvoriť tlak až 18 barov.

Ak ste zas fanúšikom filtrovanej kávy, pozrite sa po kávovaroch značky Cafflano, konkrétne model Cafflano Klassic, ktorý v sebe kombinuje viacero zariadení (filter, termo hrnček a mlynček na kávu).

Ak vás očaril aeropress, zaujímavá cestovná verzia tohto kávovaru je znova od výrobcu Cafflano, model Cafflano Kompresso.

Všetky hore uvedené cestovné kávovary vyžadujú pre prípravu kávy prístup ku vriacej vode.

Mlynček na kávu

Keďže ide o kávu na cesty, mlynček by mal byť taktiež cestovný, najlepšie skladací. Rovnako ako pri domácom mlynčeku na kávu, voľte taký, ktorý má mlecie kamene (nie kovový mechanizmus, ktorý kávu zohrieva).

Kvalitný mlynček na kávu je aj mlynček Mlynko.

Kvalitnú zrnkovú kávu

Každý má svoju obľúbenú značku, pražiareň prípadne eshop. Tu nie je potrebné odporúčať nič konkrétne. Siahnite po káve, ktorú používate aj doma a ste s ňou spokojní.

Dobrú chuť!